Урачыстая лінейка, прысвечаная Дню ведаў

Урачыстая лінейка, прысвечаная Дню ведаў – першае школьнае свята ў новым навучальным годзе –прайшла 1 верасня.

Наша школа гасцінна прывітала ўсіх: тых, хто прыйшоў сюды ўпершыню, і тых, хто правёў шмат цікавых і шчаслівых гадоў у нашай школе.

На першую ў жыцці ўрачыстую лінейку, прысвечаную пачатку новага навучальнага года, прыйшлі першакласнікі. А дапамаглі ім зрабіць гэты важны крок у школьнае жыццё нашы будучыя выпускнікі – вучні 11-х класаў.

Са словамі віншаванняў і шчырых пажаданняў выступіў упраўляючы справамі райвыканкама Віктар Сяргеевіч Канапацкі, дырэктар школы Яўгеній Васільевіч Стасюк, настаўніца 1 “Г” класа Зінаіда Барысаўна Корсак. Ад імя бацькоў першакласнікаў павіншаваў ўсіх з пачаткам новага навучальнага года Мікалай Мікалаевіч Балюк.

Вучань 11 класа Падліпскі Максім і вучаніца 1 класа   Балюк Ганна далі першы званок, які запрасіў вучняў ва ўтульныя класы на першы ў гэтым навучальным годзе ўрок.